1:
2:
3:
4:

8 GECE 8 GÜN BÜYÜK BALKAN TURU - TURA ÖZEL VİZE FİYATIYLA

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Miratus Turizm, İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi, Mecidiyeköy Finans Önü, İncirli Ömür Plaza Önü
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  Bursa-İstanbul - Kapıkule-Sofya Bulgaristan

  AKŞAM

  Gezimizin ilk günü saat 23.00 Miratus Turizm önünde buluşuyoruz ve hareket. İstanbul  01:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 01:30 Mecidiyeköy Finans Önü 02:00 İncirli Ömür Plaza Önü misafirlerimizi aldıktan sonra Edirne üzerinden Kapıkule’ye yolculuk. Ara molalar eşliğinde devam eden yolculuk ve gümrük ve pasaport  işlemlerinin ardından Bulgaristan ülkesine giriş yapıyoruz.

  Kapıkule - Sofya (BULGARİSTAN)

  Hasköy, Filibe, Pazarcık hattında uygun bir tesiste serbest kahvaltı molamızı aldıktan sonra, SOFYA’ya varıyoruz. Panoramik olarak kenti gezdikten sonra, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanına geçiyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedralini ziyaret ediyor, İsimsiz Asker Anıtını ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesini görerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Ordu evini, Rus Kilisesini, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görme şansına sahip oluyoruz. Şehrin merkezi Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanına ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesini, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogunu, Sveta Sofya Anıtını, Sveta Nedelya Kilisesini, Aziz George Kilisesini (Rotonda), görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin “İstiklal Caddesi’ne” benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Akşam üzeri erken saatlerde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SOFYA’da otelimizde.

 • 2. Gün
  Sofya (BULGARİSTAN) – Prizren – Priştine (KOSOVA) – Üsküp (MAKEDONYA)

  Sabah kahvaltımızın ardından,  Sofya’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuk ile Köstendil üzerinden Deve Bayırı Sınır Kapısına ulaşıyor BULGARİSTAN’a veda ederek MAKEDONYA’ya geçiyoruz. Evliya Çelebi’nin övgü ve sevgi ile bahsettiği sevimli kentlerden olan Kumanovo ve de ülkenin başkenti ÜSKÜP üzerinden, KOSOVA Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. KOSOVA’ya öğlen saatlerinde giriş yaptıktan sonra, Şar Dağı’nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip PRİZREN’e geçiyoruz. Öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben Prizren’den ayrılıyor ve PRİŞTİNE güzergahından ilerleyerek, 14. Yüzyılda Yıldırım Beyazıd döneminde inşa edilmiş olan Sultan Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında tekrar MAKEDONYA sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, kısa bir yolculuk ile Vardar Nehrinin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÜSKÜP’te otelimizde.

 • 3. Gün
  Üsküp – Matka Kanyonu – Resne – Manastır(Bitola) – Ohri (MAKEDONYA)

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ÜSKÜP’ü gezmeye başlıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neoklasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun sonrasında, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görerek, eski Türk Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Makedonya Meydanında, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görerek turumuzu tamamlıyoruz.  Daha sonra, Üsküp’ten ayrılıyor ve kentin yaklaşık 15 km güneybatısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan “Dünyanın en güzel doğa harikası 100 yer” listesinde kendisine yer bulan MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz güzelliği ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, fotoğraf çekimi ve keyifli yürüyüşlerimizi tamamladıktan sonra Makedonya coğrafyasının en güzel bölgelerinden olan ve Milli Park niteliği taşıyan Mavrovo Dağı eteklerinden, ülkenin güneyine doğru ilerliyoruz. Yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi RESNE’ye uğruyoruz. Resne’ li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak gördükten sonra,  Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan Makedonya’ nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola)hareket ediyoruz. ATATÜRK’ ün okuduğu Askeri İdadi’ yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuza çıkıyoruz. Ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi gördükten sonra, serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle tekrardan buluşmamızın ardından Manastır’dan ayrılıyor, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, “Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup üzerine düşmüş” tanımlaması ile ünlü ve Unesco'nun Kültür Mirası Listesinde bulunan OHRİ’ye ulaşıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından, Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde keyifli bir MAKEDON GECESİ eğlencesi yaşıyoruz. (Fiyata Dahil)  Konaklama  otelimizde.

 • 4. Gün
  Ohri – St.Naum (MAKEDONYA) – Pogradec – Elbasan – Tiran – İşkodra (ARNAVUTLUK)

  Sabah kahvaltımızın ardından Unesco'nun Kültür Mirası Listesindeki Ohri’de, Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölünde arzu eden misafirlerimizle (ekstra) Tekne Turu’na katılıyoruz. Tekne turumuz sırasında, “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutunu ve Oteller Bölgesini görme şansına sahip olacağız. Tekne turumuzu tamamladıktan sonra yapacağımız yürüyüş turumuza Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, Aziz Naum ve Klemens heykellerini görerek başlıyoruz. Neo-klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi Evlerini, Ayasofya Kilisesi - Camii, bulunduğu meydana adını veren bin yıllık Çınar Ağacını, Halveti Tekkesini, Ali Paşa Camii görerek, Ohri incilerinden mamul takılarıyla ünlü Türk Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Ardından kentten ayrılarak “Ohri Gölü’nün doğduğu yer” olarak bilinen St. Naum’a geçiyoruz. Balkanların en önemli azizlerinden Aziz Naum tarafından 905 yılında inşa edilmiş olan St. Naum Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Gölün kıyısında Unesco Dünya Mirasları Listesine dahil olmuş, kilise, misafirhane ve mezar odasından oluşan kompleksi ziyaretimizi tamamlayıp, kısa bir yolculuk ile Makedonya’dan ayrılıyor ve ARNAVUTLUK’a giriyoruz. Gölün Arnavutluk kıyılarında bulunan tek kenti olan Pogradec üzerinden, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan kentlerinden olan ELBASAN’a ulaşıyoruz. Kenti panoramik olarak görüyor ve 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen, 1920’de ARNAVUTLUK’un başkenti olan TİRAN’a ulaşıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanların dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde, kısa bir panoramik tur yapıyoruz. Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır... Turumuzun ardından kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İŞKODRA'ya gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İşkodra’daki otelimizde.

 • 5. Gün
  İşkodra(ARNAVUTLUK) Kotor – Budva(KARADAĞ) – Dubrovnik(HIRVATİSTAN) - Trebinje(BOSNA-HERSEK)

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,  İŞKODRA’dan ayrılıyor ve kısa bir yolculuk ile KARADAĞ sınırına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Adriyatik kıyılarıyla tanışıyoruz. Bar ve Petrovaç üzerinden Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adasını panoramik olarak görüyor ve Karadağ’ın göz alıcı, uzun sahillerinin yanı sıra hareketli gece yaşamı ve tarihi dokusu ile ilgi çeken BUDVA’ya hareket ediyoruz. Eski kentin sivil mimari örneklerini, tarihi Budva Kalesini, Santa Maria in Punta ve St. John kiliselerini görerek, keyifli zaman geçiriyoruz. Turumuzun devamında, Adriyatik’in sunduğu büyüleyici manzaraların tadını çıkarmaya devam edeceğimiz, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısını, Silah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Sütununu, Beskuca Sarayını, Aziz Triphon Kilisesini, “Dedikodu” Çeşmesini, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından,  Karadağ’dan ayrılıyor ve Bosna Hersek’e geçiyoruz. Ülkenin en güney beldesi olan Leotar dağının eteklerinde, Trebišnjica Nehrinin iki yakasına kurulu Trebinje’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, Dubrovnik gece turumuza başlıyoruz. BOSNA HERSEK’ten ayrılıyor ve HIRVATİSTAN’ın en önemli turistik merkezi olan DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı ve Tarihi Limanın görüleceği bu harika gezimizi tamamlıyoruz. Verilecek serbest zamanı takiben kentten ayrılıyor, tekrar BOSNA HERSEK’e dönüyor ve tekrar otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama Trebinje’deki otelimizde.

 • 6. Gün
  Trebinje – Poçitel – Sarı Saltuk(Alperen Tekkesi) - Mostar – Saraybosna (BOSNA-HERSEK)

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve MOSTAR’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı kervan yolunun bekçiliğini yapan ve bugünkü yarı terkedilmiş haliyle bile etkileyici olan Osmanlı köyü POÇİTEL’i görüyoruz. Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’ nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Ziyaretimizin ardından MOSTAR’a ulaşıyor ve Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki MOSTAR KÖPRÜSÜ ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii görerek zengin Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz.  Sonrasında Mostar’a  veda ederek, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği,  görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyoruz. Konjic üzerinden BOSNA HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’daki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

 • 7. Gün
  Saraybosna (BOSNA-HERSEK) - Belgrad (SIRBİSTAN)

  Kahvaltımızın ardından, BELGRAD’a hareket ediyoruz. Romanya Dağının, doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek, Vlasenica ve Zvornik üzerinden yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından Bosna Hersek – Sırbistan arasındaki Loznica Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, SIRBİSTAN’ın ovalık bölümünde kurulu tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’a ulaşıyoruz. Belgrad, Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen, Pannonian Ovasının Balkanlar ile buluştuğu Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bir kenttir. Diğer birçok önemli yapının yanı sıra 1999 NATO bombardımanında yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adasını, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’nı görerek, Belgrad’ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

   

 • 8. Gün
  Belgrad (SIRBİSTAN) – Sofya – (Plovdiv)Filibe (BULGARİSTAN)

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından BELGRAD’dan ayrılıyor ve SOFYA yönünde ilerliyoruz. SIRBİSTAN’ın verimli düzlüklerini arkamızda bırakarak, Jagodina ve Paracin ve Osmanlı’nın Avrupa’da büyük toprak kayıplarına uğradığı Kutsal İttifak Savaşları Döneminde önemli bir muharebenin yaşandığı Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca ilerliyoruz. Osmanlılar ile Sırplar arasında birçok kez el değiştiren, modern Sırbistan’ın üçüncü büyük şehri olan NİŞ üzerinden devam ederek, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından SOFYA üzerinden, Balkan Yarımadasının en yüksek doruğuna sahip Rila Dağı’nın eteklerinde Balkan coğrafyasının doyumsuz güzelliklerinin eşiğinde yapacağımız keyifli bir yolculukla 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen, Meriç’ in iki yakasına kurulu, güzelliği ile tarihte seyyahları ve günümüzde turistleri büyülen FİLİBE’ye (Plovdiv) varıyoruz. Osmanlı hâkimiyeti döneminde Balkanlar’da ki önemli şehirler arasında yer alan, aynı zamanda cami, medrese gibi yapılarıyla ve burada yetişen ilim adamlarıyla önde gelen İslâm merkezlerinden biri olan Filibe, Türk – İslam kültürüne büyük hizmetler sunmuş, modern ile eskiyi uyumla birleştiren bir kenttir. Burada yapacağımız turumuzda Roma, Bizans ve Osmanlı Devletlerinin İmparatorluklarının bıraktığı izleri görme şansımız olacak.. Roma dönemi Tiyatrosu, Hüdavendigar Camii (Ulu Camii / Cuma Camii), Çifte Hamam, Saat Kulesi ve Mevlevihane, Aya Konstantin ve Aya Nedelya Kiliseleri ve bugün müze olarak faaliyet gösteren birçok neoklasik konut görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi merkezinde kahvaltı için vereceğimiz serbest zamanın ardından FİLİBE’den ayrılıyor ve Meriç Nehri vadisinde ilerleyerek, Haskovo ve Harmanlı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi ve Free Shop alışverişlerimizi tamamlayarak, Edirne, İstanbul üzerinden gece yarısından sonra Bursa’ya ulaşıyoruz. Bir başka Miratus seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  Not: Bursa’ya varış saatimiz yol, kapı girişleri, feribot geçişlerinin muhtemel yoğunluğu sebebiyle, tur tarihlerinin dönüş günü gece yarısını geçtikten sonra olabilir. Seyahat sonrası  planlamalarınızı bu durumu göz önünde bululundurarak  yapmanızı tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • 4*-5* Oteller’de 7 Gece Otel Konaklaması ve 7 Sabah Kahvaltısı, 7 Akşam Yemeği 
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Otelde Makedon Gecesi
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Gezisi
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı Gezisi
 • Ücrete Dahil Blagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil Kosova, Sofya ve Plovdiv Turu
 • Ücrete Dahil Dubrovnik, Budva ve Kotor Turu
 • Ücrete Dahil Kosova Giriş Sigortası
 • Turist Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark - Check-Point Ücretleri ve Şehir Giriş Ücretleri (80 € değerinde)
 • Otobüsteki ikramlar
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • MİRATUS TURİZM GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bulgaristan (Hızlı-Kolay Vize) ve Servis Hizmeti Ücreti(100 €)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. - Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze, Ören Yeri Girişleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında AlınanTüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 10 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 20 €  alınır.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar