×

KURBAN BAYRAMI 7 GECE 8 GÜN BÜYÜK BALKAN TURU (TÜM EKSTRALAR DAHİLDİR)

feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb
feature-thumb

Tur Programı

Başlangıç Tarihi: 09.08.2019
Bitiş Tarihi: 17.08.2019
1. GÜN: Bursa- Edirne BULUŞMA YERİ ADRES : ALTINŞEHİR MAH. UĞUR MUMCU BULVARI 304.SK NO:60/A-C NİLÜFER/BURSA. ALTINŞEHİR KOLEJİNİN KARŞISI. NEJDET TURİZM ÖNÜ. NOT : OTOPARKIMIZ MEVCUTTUR. MİSAFİRLERİMİZ ARAÇLARINI PARK EDEBİLİRLER. METROYLA GELECEK MİSAFİRLERİMİZ ERTUĞRUL METRO İSTASYONUNDA İNEBİLİRLER. BULUŞMA NOKTASI, METRO İSTASYONUNUN YAN TARAFIDIR. 18:00 da buluşma yerimiz Nejdet Turizm Seyahat acentasından Kapıkule Sınır Kapısına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. GÜN: Plovdiv - Sofya – Üsküp Sabahın erken saatlerinde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Üsküp`e hareket ediyoruz ve varışımızla öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Üsküp Panoramik Şehir Gezimiz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA: ÜSKÜP

3. GÜN: Üsküp – Belgrad Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından nefes kesen manzarları ve doğası ile kendine hayran bırakan Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz.Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethini Kanuni Sultan Süleyman‘nın gerçekleştirdiği Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Ardindan otelimize yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA: BELGRAD Matka Kanyonu Ekstra Turu DAHİL !

4. GÜN: Belgrad – Saraybosna Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saraybosna`ya hareket ediyor ve varışımızın ardından asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olup, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Meşhur Başçarşı, Tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saatte alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız. KONAKLAMA: SARAYBOSNA Eğlenceli Boşnak Gecesi Ekstra turu Dahil !

5. GÜN: Saraybosna - Mostar -Blagaj - Poçitel - Dubrovnik – Medjugorje Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görerek Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket ediyor ve varışımızın ardından Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapıları görerek turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. KONAKLAMA: MEDJUGORJE Blagaj Turu DAHİL ! Dubrovnik Ekstra Turu DAHİL !

6. GÜN: Medjugorje- Kotor - Budva – İşkodra Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizi‘nin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve Kale‘yi görerek Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola ve otelimize yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA: İŞKODRA

7. GÜN: İşkodra - Tiran – Ohrid Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a hareket edip, Muriqan Arnavutluk Sınır Kapısı‘na varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görerek öğle yemeği için serbest zamanın ardından Ohrid`e hareket ediyor ve varışımızın ardından Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü’nü görerek Ohrid Tekne turumuz için hareket ediyoruz. Ohrid’i, birde göl üzerinden izleyerek nefes kesen manzaraları fotoğraflama şansı elde edeceğiz. Göldeki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde. Rehberimizin Belirlediği Saatte Balkan Gecesi için Hareket ediyoruz. Yerel dans ve şovlarla süslenmiş Balkan gecesi turumuzda akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz. KONAKLAMA: OHRİD Ohrid Tekne Turu DAHİL ! Eğlenceli Balkan Gecesi DAHİL !

8. GÜN: Ohrid – Sv.Naum - Resne - Manastır – Selanik Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ohrid Gölü‘nün doğduğu yer olan ve muhteşem manzaralara sahip St. Naum Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Resne'ye hareket ediyor ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı‘ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Cami`yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. Manastır gezimiz sonrası öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından Yunan Sınır kapısına hareket ediyoruz ve gümrük geçiş işlemlerinin ardından konaklama yapacağımız, Selanik`e hareket ediyoruz. Kordon, Beyazkule , Döner Kule , Fuar Meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelos - P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görerek turumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyoruz. (Yetişmeme durumunda ertesi gün yapılacaktır). Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam Rehberimizin belirlediği Saatte Yunan müzik, dans, şov ve yemeklerinin eşsiz sunumlandığı Yunan Tavernası Turumuzu gerçekleştiriyoruz.. Geceleme otelimizde. KONAKLAMA: SELANİK Sv. Naum Ekstra Turu DAHİL ! Resne – Manastır Turu DAHİL ! Yunan Tavernası Ekstra turu DAHİL!

9. GÜN: Selanik - Kavala – Bursa Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk ile Sınıra varışımızla pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İpsala Sınır Kapısı‘ndan Türkiye’ye giriş. Bursa‘ya hareket ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonda görüşmek dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.


KURBAN BAYRAMI 7 GECE 8 GÜN BÜYÜK BALKAN TURU (TÜM EKSTRALAR DAHİLDİR) Hakkında

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Lüks Otobüsler İle Ulaşım

 Türkçe Rehberlik Hizmeti

 3* ve 4* Otellerde 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Selanik, Olmak Üzere Toplam 7 Gece Konaklama

 Programda Belirtilen Plovdiv , Sofya , Belgrad , Saraybosna , Mostar , Poçitel , Dubrovnik , Kotor , Budva , Tiran , Ohrid , Üsküp Panoromik Şehir Turları

 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje, 1 Gece Podgorica olmak Üzere Alınacak 5 Akşam Yemeği

 Sabah Kahvaltıları

 Matka Kanyonu Ekstra Turu

 Blagaj Ekstra Turu

 Dubrovnik Ekstra Turu

 Ohrid Tekne Turu

 Eğlenceli Balkan Gecesi

 St.Naum Ekstra Turu

 Yunan Tavernası Ekstra Turu

 Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Şehir ve Gümrük Vergileri

 Tüm otoban,otopark ve check-point giderleriÜcrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti

 Özel Seyahat sağlık sigortası

 Yurtdışı çıkış Harç pulu 15 TL

 Öğle yemekleri

 Otelde Alınacak Ekstrala

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
BULUŞMA YERİ ADRES : ALTINŞEHİR MAH. UĞUR MUMCU BULVARI 304.SK NO:60/A-C NİLÜFER/BURSA. ALTINŞEHİR KOLEJİNİN KARŞISI. NEJDET TURİZM ÖNÜ.

NOT : OTOPARKIMIZ MEVCUTTUR. MİSAFİRLERİMİZ ARAÇLARINI PARK EDEBİLİRLER. METROYLA GELECEK MİSAFİRLERİMİZ ERTUĞRUL METRO İSTASYONUNDA İNEBİLİRLER. BULUŞMA NOKTASI, METRO İSTASYONUNUN YAN TARAFIDIR.

Fiyat tablosunu daha net görebilmeniz için cihazınızı yatay konuma getirmenizi öneriyoruz.
Tarih Çift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
Kişi Başı
Single Çocuk
09.08.2019 / 17.08.2019 519.00 € 519.00 € 674.00 € 467.00 € (0-5 Yaş)
 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 • Ad Soyad
 • 31 Mayıs, 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.


 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Yorum Yapın

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!

E-posta adresiniz ile e-bültenimize kayıt olup, kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.