1:
2:
3:
4:

8 GECE 8 GÜN BALKAN RÜYASI (KAHVALTI&AKŞAM YEMEĞİ DAHİL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Bursa Kent AVM Önü, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Mecidiyeköy Bambi Cafe, İncirli Ömür Plaza, Beylikdüzü Marmara Park AVM
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün
  BURSA / İSTANBUL / KAPIKULE

  Saat:16:00 Bursa kent Avm önü,Akşam saat 20.00 de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, saat 20.30’da Mecidiyeköy Bambi Cafe önü, saat 21.00 de İncirli Ömür Plaza önü, 21:30’da Beylikdüzü Marmara Park AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)  Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan’a geçerek, Plovdiv ve Sofya üzerinden Sırbistan’a yol alıyoruz.güzergahı üzerinden KAPIKULE sınır kapısına gelerek pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

 • 2. Gün
  KAPIKULE / BELGRAD ( Sırbistan )

  Bulgaristan'a girişimizi takiben uygun bir yerde alınacak sabah kahvaltı sonrası Başkent Sofya üzerinden ulaştığımız Gradina sınır kapısı üzerinden Sırbistan’a giriş yapıyoruz. Pirot, Niş güzergahı üzerinden Belgrad’a ulaşıyoruz. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a girişimizi takiben panoramik turumuzda; Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Belgrad’ın Skadarlija, Sava Mala, veya Beton Hala bölgelerinde ünlü gece hayatını keşfe çıkabilirler.

 • 3. Gün
  BELGRAD ( Sırbistan ) / SARAYBOSNA ( Bosna Hersek )

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Balkanların tarih ve kültür merkezi Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış olan fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi Boşnak Eğlencesi eşliğinde alıyoruz. Konaklama Saraybosna'da

 • 4. Gün
  SARAYBOSNA – MOSTAR – BLAGAJ – SARI SALTUK ( ALPEREN TEKKESİ ) – TREBİNJE ( Bosna Hersek ) – DUBROVNİK ( Hırvatistan )

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Mostar’a varışımızı takiben daracık sokakları, çatılara balıksırtı şeklinde yerleştirilmiş kayrak taşları, Eğri Köprü, Mostar Köprüsü ve Koski Mehmed Paşa Cami’ni göreceğimiz gezimize başlıyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheser eseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ sini görüyoruz. Turumuzun ardından bir Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’ nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Gezi sonrası Trebinje’ye hareket varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimiz otelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket ediyoruz ( Multi/2 girişli Bulgar Schengeni, Avrupa Schengen Vizesi veya Yeşil pasaportu olan misafirlerimiz Dubrovnik’e girebilirler ). Dubrovnik panoramik şehir turunda; UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Daha sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz konaklama Trebinje’de.

 • 5. Gün
  TREBINJE ( Bosna Hersek ) – KOTOR – BUDVA – ST. STEFAN – ( Karadağ ) – İŞKODRA ( Arnavutluk )

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik kıyısında doğal bir çekiciliğe sahip olan ve Balkanların en genç ülkesi Karadağ’a giriş yapıyoruz. Karadağ’ da ki ilk durağımız nefes kesici bir ortaçağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotor olacak. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor’da ilk olarak surların en yüksek noktasında bulunan Şifacı Hanımımız Kilisesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Skurda Nehri kenarından yürüyerek Kotor Stari Grad’a geçip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Utanç Taşı, Saat Kulesi, Dük Sarayı, Napolyon Tiyatrosu, Silah Meydanı, Drago Sarayı, Grgurina Sarayı (Denizcilik Müzesi), Pima Sarayı, Aziz Tryphon Katedrali, Kampana Çeşmesi, Aziz Luke ve Nicholas Kiliseleri, Azize Clara Fransisken Manastırı yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için Dar sokaklarıyla ve küçük küçük dükkanları ile sevimli atmosfere sahip StariGrad’da serbest zaman veriyoruz. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Arnavutluk sınırları içerisinde yer alan İşkodra’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak şehrin en önemli tarihi eseri İşkodra Kalesinin surlarını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’da otelimizde.

 • 6. Gün
  TİRAN ( Arnavutluk ) – OHRID ( Kuzey Makedonya )

  Sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’un başkenti ve ülkenin kalbi olan Tiran’a hareket ediyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan, mimarisi çok iyi şekilde korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış, Kiril Alfabesi’nin doğduğu yer olan Ohri’de görülecek yerler arasında; Aziz Klement, Aziz Neum, Kiril ve Methodius Heykelleri, Ayasofya Kilisesi - Camii, Ali Paşa Camii, Çınar Meydanı, Halvetiye Tekkesi, Osmanlı dönemi evlerini ve Türk Çarşısı bulunmakta. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Meşhur Ohri İncisi alışverişimizin ardından otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler (10 EUR). Tekne turu sırasında; Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutunu ve Oteller Bölgesini görme imkânınız olacak. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimizi Makedon Gecesi eğlencesi eşliğinde alıyoruz. Konaklama Ohri’de.

 • 7. Gün
  OHRID – ÜSKÜP ( Kuzey MAKEDONYA ) – SOFYA ( Bulgaristan )

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızı takiben ilk olarak Üsküp Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Vardar Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan şehir turumuza Mustafa Paşa Cami, Eski Valilik ve Telgrafhane ( günümüzde Balkan Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Araştırma Enstitüsü) ve Kutsal Kurtarıcı Kilisesi’ni dışarıdan görerek başlıyoruz. Daha sonra tarih boyunca ticaretin kalbi olmuş Türk Çarşısı’nı geziyoruz. Çarşı gezimizde Arasta ve Murat Paşa Camileri, Kapan Hanı, Sulu Han, Bedesten (Bezistan), Çifte Hamam, Davutpaşa Hamamı ve Saat Kulesi göreceklerimiz arasında bulunmakta. Daha sonra yürüyüşümüze ÜSKÜP 2014 PROJE bölgesinde devam ediyoruz. Proje kapsamında yeni dikilen heykelleri ve makyajlanan binaları ile görsel şölene dönüşmüş bu bölgede eskiye ait göreceğimiz tek eser Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış olan Taş Köprü olacak. Üsküp'ten ayrılıyor ve Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Başkent Sofya’ya varışımızla beraber otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün
  SOFYA – PLOVDİV / FİLİBE ( Bulgaristan ) – İSTANBUL-BURSA

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sofya'yı gezmeye başlıyoruz. Sofya; Balkan Yarımadası’nın derinliklerinde, dağların eteğinde bulunan Avrupa’nın en eski şehirlerinden biridir. St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlemento, Sofia Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında bulunmakta. Sofya şehir gezimizin ardından yaklaşık 4000 yıl öncesine dayanan tarihi ile önemli bir şehir olan, Bulgaristan'ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv'e ( Filibe ) doğru hareket ediyoruz. Şehre varışımızla Plovdiv'de; İslam - Türk kültürünü yansıtan eserleri, Bizans, Yunan ve Osmanlı izlerini görme fırsatı yakalayacağız. Plovdiv turumuzda şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg Caddesi, Cuma Cami, Sveta Bogorodisa Kilisesi, Balaban Evi, Nikola Nedkoviç Evi, Zlatio Boyaciev Evi, Hindilyan Evi, antik ti yatro ve eski Plovdiv gezeceğimiz ve göreceğimiz yerler. Yemek ve alışveriş için alacağımız serbest zaman sonrası Kapıkule gümrük kapısına doğru hareket ediyoruz ve gümrük / pasaport işlemlerimizin ve free shop alışverişlerimizin ardından Edirne, güzergâhı üzerinden İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul ve Bursa’ya varışımız ile birlikte iyi dileklerimizle bir dahaki turumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu ve lüks otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri, şehir turları
 • 4* Supperior şehiriçi otellerde 6 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri
 • 1 akşam yemekli geleneksel Makedon gecesi
 • 1 akşam yemekli geleneksel Boşnak eğlencesi
 • Profesyonel türkçe rehberlik ve lokal rehberlik hizmetleri
 • Tüm şehir vergileri
 • Tüm şehir giriş ücretleri
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Araç içi su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bu Tura Özel Bulgaristan Schengen (Hızlı-Kolay Vize) ve servis hizmeti ücreti ( 89 € )
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri ve molalarda alınan yiyecek ve içecekler
 • Molalarda ve otellerde yapılan tüm şahsi harcamalar
 • Ohri tekne gezisi ( 10 €  )
 • Yurtdışı çıkış harç bedeli ( 50-TL Misafirler tarafından önceden bankaya yatırılmalıdır )
 • Tüm otel ekstraları
 • Gerekli ise pcr testi ücreti
 • Yerel eğlence mekanlarında alınabilecek tüm yiyecek ve içecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € / 65 Yaş üstü yolculardan 20 € alınır.

Ek Bilgiler

 Balkan Ülkelerini ziyaret edecek misafirlerimizin 2 doz aşılarını vurulmuş  ve son dozlarının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

 Ayrıca E-Devlet/E-Nabız yada Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı makamlardan alınmış AB UYUMLU Aşı Pasaportlarını yanlarında bulundurma koşulu aranmaktadır.


 Balkan Ülkelerine girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.

Ülkeye yapılacak girişlerde kişiler Sağlık Bakanlığı tarafından varış noktalarında örnekleme (sampling) temelinde PCR testine tabi tutulabilecektir.

Bu kapsamda gelen kişilerin test örnekleri alındıktan sonra nihai varış yerlerine gitmelerine izin verilecek.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar